loader
Deskorolki

Kiedy wymienić deskorolkę na nową?

Choć pewnie wielu by sobie tego życzyło, deskorolki nie są wieczne. W związku z tym, w którymś momencie, nasza ulubiona deska będzie musiała zostać wymieniona, na zupełnie nowy sprzęt. Niektórzy zastanawiają się ile lat może nam posłużyć jedna deskorolka? Ale niestety nie można udzielić na to pytanie jednoznacznej, satysfakcjonującej odpowiedzi. Bardzo ważne jest chociażby to jakiej jakości sprzęt kupiliśmy, jednak wiele zależy także od tego w jaki sposób używaliśmy naszej deski oraz w jakich miejscach. Nie bez znaczenia są także nasze indywidualne umiejętności.

Przeglądając najróżniejsze strony internetowe, można uznać, iż możliwe jest samodzielne uratowanie naszej starej deski. W sieci jest mnóstwo porad, czy nawet filmików instruktażowych jak to zrobić. Z wielu powodów nie jest to jednak zbyt dobre rozwiązanie i znacznie lepszym pomysłem wydaje się być zakup zupełnie nowego sprzętu.

Jeden z powodów, który może przemawiać za tym by zainwestować w nową deskę, jest stan griptape’u naszego starego sprzętu. Korzystanie z niego w deszczu, albo też w zabłoconym obuwiu, wpływa na niego bardzo negatywnie. A jak pewnie każdy z użytkowników deskorolek wie, uszkodzony griptape oznacza, że nasze buty nie będą się przyczepiać do deski w prawidłowy sposób.

Jeżeli łożyska w naszej desce również nie działają tak jak należy, jest to kolejny powód do jej wymiany na nową. Użytkownicy zwykle zapominają o konieczności regularnego czyszczenia oraz konserwacji łożysk. A jeśli przez dłuższy czas pozostają one zabrudzone i do tego nie są naoliwiane, możemy być pewni, że w którymś momencie przestaną działać. Oczywiście, czasami jest możliwa ich wymiana, ale jeśli nie ma na to szans, konieczne jest nabycie nowej deski.

deskorolka

Kolejny, bardzo ważny element deskorolki, który musi działać perfekcyjnie, aby zapewnić nam komfort jazdy, to trucki. Dzięki nim, możemy swobodnie skręcać i wykonywać najróżniejsze tricki, dlatego musimy zatroszczyć się o ich sprawne działanie.

Koła to jak wiadomo również ta część deskorolki, która musi pracować idealnie. Jeżeli są one porysowane lub też w jakimkolwiek stopniu uszkodzone, oznacza to dla nas brak poczucia bezpieczeństwa, ale także brak komfortu podczas jazdy.

Zwykle, jeżeli coś w naszej deskorolce zaczyna szwankować, pierwsze co robimy, to szukamy części zamiennej we wszystkich możliwych sklepach. Może się jednak zdarzyć, że nie znajdziemy w nich tego czego szukamy. W takim przypadku, pozostaje wyłącznie zakup nowej deski.

Oczywiście, większość elementów deskorolek można wymienić na nowe, ale zazwyczaj dotyczy to jednak produktów znanych firm. W przypadku, gdy decydujemy się na tańszy sprzęt, istnieje ryzyko, że uszkodzenie jakiejkolwiek części deski, może oznaczać problemy ze znalezieniem zamienników, lub też konieczność zainwestowania w nowy sprzęt.