loader
Rolki | Wrotki

Rolki dla dzieci - jaki model wybrać?

Popularność jazdy na rolkach w zasadzie wciąż rośnie.

Rolki to bez wątpienia świetna zabawa. Jest to także rozwijający się mocno sport. Szczególnie dla naszych kochanych dzieci. Sprawia nam bardzo dużo frajdy jak i także poprawia wydolność naszego organizmu. W końcu oderwiemy nasze dzieci sprzed komputera...

Jakie rolki będą odpowiednie dla początkujących?

Rodzice nie mają pojęcia jakie rolki wybrać dla swoich dzieci na sam początek. Najważniejsza oczywiście nie jest cena, a bezpieczeństwo. Podobnie jest w innych sportach. Rolki, które będą w nieprawidłowy sposób dobrane mogą wpływać niekorzystnie na kostny układ.

Nawet czteroletnie dzieci mogą już jeździć na rolkach. Okazuje się, że pomimo tego, że nasze dzieci rosną, to możemy kupić rolki na dobrych kilka lat. Musimy jednak troszkę w nie zainwestować. Wielu producentów oferuje sprzęt, który rośnie w zasadzie razem z dzieckiem.

Starsze nieco dzieci mogą otrzymać od nas sprzęt nieco droższy. Nie rosną już przecież tak szybko. Jeśli chodzi o wydatek na rolki, to musimy liczyć mniej więcej trzysta do pięciuset złotych. Rolki najlepiej kupować w stacjonarnym sklepie. Wówczas możemy je dokładnie przymierzyć. Jednak możemy także przymierzyć, a potem zakupić w sklepie internetowym, gdzie są nam oferowane dużo niższe ceny.

Wytrzymałość sprzętu, czyli jakie rolki na brukową kostkę.

rolki dla dzieci

Gdy wybieramy rolki, to warto się zastanowić na jakiej powierzchni nasze dziecko jeździć będzie. Musimy wiedzieć czy będzie to asfalt, kostka brukowa czy też zwykły chodnik. Zmusza nas to do zakupu rolek, które wytrzymałe będą.

Należy się zastanowić czy chcemy, aby but był wykonany z twardego czy też z miękkiego tworzywa. Na pewno dla dziecka dobrym wyborem jest but miękki. Nie może on uwierać. Musi być jednak sztywny. Ważne są także płozy. Są one wykonane albo z aluminium albo też z kompozytu. Kompozyt ma lepszą amortyzację. Jednak aluminium jest szybszy. Należy je wybrać w zależności jakie umiejętności jazdy ma nasze kochane dziecko.

Jakie rolki dla dziewczynki, a jakie rolki damskie?

Rodzice sobie często zadają pytanie jakie rolki dla dziewczynki, a jakie też dla chłopczyka. Mają na uwadze płeć swojej pociechy. W samej budowie na szczęście nie ma żadnych różnic. Oczywiście sprawa się rozbija o design. Mamy dostępne rolki w kolorach idealnych dla dziewczyn jak i także dla chłopców. Wybieramy rolki w takim kolorze, w jakim nasze dziecko uwielbia chodzić.

Zakup rolek daje dziecku niesamowitą radość. Dziecko jest pełne radości i nie obawia się jazdy. Spełnia swoje marzenia. Wzmacnia także swoją ruchową koordynację. Jak widać mamy do czynienia z samymi zaletami. Nic dodać nic ująć.