loader
Deskorolki

Jaki longboard wybrać?

Jak w zasadzie każdy sportowy sprzęt, tak także longboard jest w wielu wariantach dostępny. Modele poszczególne się od siebie różnić budową, wizualnymi kwestiami oraz ceną.

  • Pintail - kształt łezki, ma około dwóch metrów długości. Jest bardzo stabilny i idealny dla osób początkujących.
  • Camber - bardzo ciekawy typ. Świetny dla osób o wyższej masie ciała. Jest wypukły i bardzo elastyczny.
  • Twin Tip - zdecydowanie dla osób zaawansowanych. Ma zwężane jak i także wygięte końcówki deski.
  • Drop Through - podobny bardzo do modelu Twin Tip. Posiada jednak zawieszony blat nad ziemią.
  • Rocer - ma bardzo wklęsły blat. Poleca się model ten dla użytkowników zaawansowanych.

Jaki wybrać longboard dla dziewczyny?

Wiele osób się zastanawia jak jest długi longboard powinien być dla chłopaka, a jaki dla dziewczyny. Mogłoby się wydawać, że jakieś podziały na męskie i damskie istnieją, to nie jest to jednak prawda. Niektóre deski czasem mają dziewczęcy wizualny charakter.

Longboard dla osób początkujących - jak w ogóle zacząć?

Kwestia kluczowa to dobór deski odpowiedniej. Dla początkujących osób są polecane modele takie jak pintail. Są stabilne oraz mają komfortowy kształt. Krokiem kolejnym jest ćwiczenie balansowania ciała.

Jazda na longboard na pewno wymaga opanowania umiejętności balansowania ciałem, skręcania oraz hamowania. A jak to zrobić?

jak hamować na longboardzie

Longboard - jak hamować?

Można hamować poprzez zeskoczenie z deski. Jest to bardzo prosta technika hamowania

  • Hamowanie z wiatrem - ciało układamy na kształt żagla.
  • Sliding - jest to kolejna technika hamowania. Polega na zmianie kierunku jazy. Sprawia to, że longboard stopniowo zwalnia.
  • Carving - jest to zataczanie dużych kółek na desce
  • Hamowanie stopą - popularna i prosta metoda. Jest wygodna, ale przy znacznie mniejszych prędkościach.

Longboard - jak skręcać prawidłowo?

Skręcanie na longboardzie polega dokładnie na odpychaniu nogą w odpowiednim kierunku oraz także odpowiednim balansowaniu ciałem.

Jaki konkretnie longboard można kupić do zastosowań poszczególnych?

Wszystko jest zależne, jaki konkretnie preferujemy styl jazdy. Musimy także wiedzieć po jakich konkretnie chcemy się poruszać terenach. Na pewno warto wybrać odpowiedni model deski.

Jaki longboard do downhillu?

Downhill jest stylem jazdy. Polega ona na pokonywaniu stromizn i to błyskawicznie. Zjazdy ekstremalne można wykonać zarówno na ulicach jak i także w terenie znacznie bardziej skomplikowanym. Istota downhillu jest rozwijanie się do jak największej prędkości. Na pewno możemy tutaj polecić longboardy o typie Rocer.

Jaki do cruisingu longboard?

Cruising jest po prostu jazdą po mieście. Ma ona charakter naprawdę rekreacyjny oraz jest naprawdę zróżnicowana pod względem wszelkiego rodzaju manewrów. Do tego właśnie stylu jazdy można w zasadzie polecić wszystkie modele longboardów. Wybór ostateczny powinien uwzględnić umiejętności użytkownika jak i także wagę.