loader
Deskorolki

Waveboard - jaki kupić? Który będzie najlepszy?

Tradycyjne deskorolki mimo tego, że wciąż posiadają rzeszę sympatyków są jednak stopniowo zastępowane nowoczesnymi urządzeniami. Nowocześniejszy wariant deskoroli nosi nazwę waveboard. Warto jednak zastanowić się nad tym, jakimi kryteriami należy się kierować przy zakupie takiej deski i czy warto ją w ogóle kupować?

Waveboard to nic innego jak nowsza odmiana klasycznej deskorolki. Atutem tej deski jest na pewno jej niebanalny kształt, dysponuje ona jedynie dwoma kołami. Dzięki niej można popracować nad swoją koordynacją ruchową. Łączy w sobie takie dyscypliny sportowce jak skating oraz surfing. Nauka jazdy w tym przypadku nie jest zbyt skomplikowana.

Cała deska składa się z dwóch platform, które są ze sobą umiejętnie połączone za pomocą specjalnego drążka, który posiada sprężynę. W desce znajduje się zaledwie dwa koła, które mają zdolność obrotu o 360 stopni. Dzięki temu użytkownik bez żadnej przerwy może jeździć na takiej desce i nie musi się wtedy odpychać. Możliwa jest też jazda pod górkę. Wystarczy wykonywać falujące ruchy.

Dlaczego warto kupić Waveboard?

Waveboard warto zakupić z tego względu, że można dzięki takiej desce wypróbować inną formę aktywności fizycznej. Jest to zajęcie dla osób dorosłych oraz dla dzieci. Można w ten sposób zadbać o atrakcyjną i wysportowaną sylwetkę. Podczas jazdy zaangażowanych jest wiele partii mięśni, głównie nogi oraz tułów. Jest to doskonały trening ogólny. Można w ten sposób potrenować własną gibkość, zwinność, ale też spostrzegawczość i dostarczyć sobie niezapomnianych emocji.

Jak wybrać Waveboard?

Dobierając odpowiednią deskę trzeba zwrócić uwagę na kilka kryteriów, a mianowicie na:

  • ograniczenia wagowe (deska jest przystosowana do użytkowania przez ludzi o różnej wadze. Niektóre deski nadają się jednak tylko do użytku dziecięcego, dobierając deskę należy dorzucić do niej kilka kilogramów, aby mieć ewentualny zapas),
  • łożyska (obowiązuje w tym przypadku skala ABEC. Informacja ta jest ogólnodostępna na opakowaniu wybranej deski. Skala informuje użytkowników, które łożyska są lepszej jakości i bardziej solidne. W skali odnotowuje się klasy ABEC1, ABEC2, itd. Im wyższa cyfra w takiej klasie, tym łożysko jest lepszej jakości),
  • kółka (w tym przypadku należy zwrócić uwagę na ich średnicę - zazwyczaj 80 mm, oraz materiał, z którego je wykonane. Do dyspozycji klientów oddane zostały kółka PVC z plastiku oraz PU z poliuretanu. Ta druga opcja jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem),
  • wymiary platform (bardzo istotna kwestia, ponieważ platformy powinny bez problemów pomieścić na sobie stopy użytkownika),
  • cena (nie warto decydować się na najtańsze modele, lepiej wydać trochę więcej i móc bezpiecznie poruszać się na desce przez dłuższy czas).

Waveboard a bezpieczeństwo

Waveboard jest stosunkowo bezpieczny, ponieważ poruszanie się na takiej desce nie jest dużo trudniejsze niż jazda na rolkach, czy też na zwykłej deskorolce. Trzeba jednak zachować odpowiednią koordynację ruchową, ponieważ w przeciwnym razie można narazić się na upadki i siniaki. Warto więc zakupić dla najmłodszych ochraniacze, aby zabezpieczyć się przed obtarciami. Oczywiście należy jeździć w bezpiecznej okolicy, z dala od stromych uliczek czy też ruchliwych ulic.