loader
Deskorolki

Wybieramy Segway – nowoczesne urządzenie, tradycyjna przyjemność jazdy

Choć sama nazwa brzmi dla wielu osób tajemniczo, z segwayem tak naprawdę niemal każdy miał już styczność – jeśli nie na żywo, to na pewno w przestrzeni internetowej, ponieważ jego liczne fotografie są zamieszczane w sklepach internetowych czy stronach o rekreacji. Wszyscy lubimy sport i lubimy nowinki techniczne. Jeśli jedno się łączy z drugim, jest przecudownie! Segway umożliwia poruszanie się bez użycia mięśni nóg, więc z jednej strony jest sprzętem dla leniwych. Z drugiej jednak strony zachęca do wyjścia z domu, rekreacji, oddychania świeżym powietrzem – na pewno nie jest więc przeznaczony dla leni. Łączy w sobie to, co najlepsze w nowoczesności! Czym jednak właściwie jest i jaki wybrać, jeśli już chcemy zdecydować się na jego zakup?

Deska z kierownicą

Segway swoim wyglądem zewnętrznym przypomina nieco standardową deskę elektryczną. W przeciwieństwie do deski jednak posiada jeszcze kierownicę. Umożliwia ona łatwe sterowanie pojazdem, co jest o wiele trudniejsze do osiągnięcia na desce – i właśnie dlatego wiele osób, które miały problem z opanowaniem jazdy na niej będzie zachwyconych tym nowoczesnym sprzętem! Segway posiada również inny rozstaw kół. W tym modelu są one duże, świetnie widoczne i ułożone po bokach, dzięki czemu tworzy się pośrodku platforma do stania na niej i do wygodnego sterowania pojazdem. Wewnątrz obudowy znajduje się komputer, umożliwiający sterowanie – wystarczy tylko trzymać kierownicę, sterować nią oraz balansować ciałem, poruszając nim w przód lub do tyłu, a także dociskając kierownicę. W bardzo łatwy sposób skręca się i niezwykle łatwo hamuje – wystarczy tylko zacząć się prostować, aż do zupełnego wyprostowania sylwetki. Jak zatem widać, mięśnie człowieka cały czas pracują – jazda na tym sprzęcie umożliwia więc zaznanie odpowiedniego ruchu w trakcie przyjemnej rozrywki.

jazda na segway

Wybór Segwaya

Jeśli ktoś pragnie kupić model dla siebie, na pewno będzie zachwycony! Sprzęt jest bardzo łatwy w opanowaniu, a jazda nim to czysta przyjemność. Jest to również maszyna zapewniająca bezpieczeństwo i stosowną stabilność w czasie jazdy. Żeby jednak nabyć odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

  • moc urządzenia powinna być wyższa niż 500 W
  • im wyższa wartość zasięgu, tym dalej będziemy w stanie dojechać na jednym ładowaniu akumulatora
  • zakres prędkości powinien sięgać 15-25 km/h
  • musimy mieścić się w przedziale wagowym, który segway będzie w stanie unieść (sprawdźmy maksymalne jego obciążenie).

Oczywiście maszyna musi być również wykonana z trwałych, odpornych materiałów i mieć takie wymiary, które pozwolą na jej wygodne przechowywanie. Biorąc pod uwagę wszystkie te szczegóły, możemy nabyć najlepszy model segwaya - dla siebie lub dla kogoś bliskiego.