loader
Akcesoria

Kółka i łożyska do deskorolki

Wybrane odpowiednio kółka oraz łożyska są bardzo istotne, gdy chodzi o jazdę na desce. To właśnie ten element ma kluczowe znaczenie, jeśli chcemy poruszać się na desce komfortowo i bezpiecznie. Wybór powinien być uzależniony od umiejętności oraz miejsca, po którym będzie się na desce jeździć.

Kółka

Jeśli chodzi o kółka są one przygotowywane w różnych wielkościach i mogą również mieć zróżnicowaną twardość. Rozmiar kółka mierzony będzie w milimetrach i oznacza to średnicę. Im mniejsze kółko będzie się wybierać tym jazda będzie wolniejsza. Kółka większe stworzone są dla osób, które chcą się szybko poruszać. Najczęściej są trzy grupy rozmiarów. Kółka 50-53 mm to propozycja stworzona pod kątem wolnej jazdy po ulicy i przede wszystkim do robienia różnego rodzaju trików. Kółka, w rozmiarze 54-59 mm to propozycje, które będą do jazdy po ulicy i można również jeździć po skateparktach. Ostatnia propozycja to kółka, które mają więcej niż 60 mm albo więcej. Takie modele występują w longbordach oraz cruiserach. Będą one przeznaczone do szybkiej i energicznej jazdy.


Twardość kółek

Jeśli chodzi o twardość kółek będzie można będzie można również zwrócić uwagę na kilka elementów. Kołka miękkie są bardziej przyczepne, ale będą wolniejsze. Twarde kółka będą pozwalać na szybką jazdę, jednak trzeba się będzie liczyć z tym, że przyczepność do podłoża będzie mniejsza. Twardość kółek będzie podawana w skali A Duro od 1 do 100. Obecnie również dzieli się je na kilka różnych grup twardości. Kółka o twardość 78A-87A są kołkami miękkimi, które będą przeznaczone do nierównych powierzchni. Jeśli chodzi o kółka o twardości 89A-95A pozwala to na jazdę po ulicy oraz szorstkich powierzchniach. Twardość 96A-99A będzie zapewniać odpowiednia prędkość i przyczepność. Dobrze sprawdza się na gładkich powierzchniach oraz w skateparkach. Kółka, które maja twardość 101 A i więcej to już propozycja dla osób, które są zaawansowane i służą do zdecydowanej oraz szybkiej jazdy. Warto oczywiście dobrze przemyśleć sobie ten wybór, by przygotować sobie komfortową jazdę pamiętając o tym jakie ma się na desce umiejętności. To kluczowa sprawa, która może decydować o tym czy uda się poruszać komfortowo, czy również z jazdą będzie można sobie bez problemu poradzić.

łożyska do deskorolki

Łożyska

Jeśli chodzi o łożyska również wybór nie będzie skomplikowany. Wszystkie propozycje maja ten sam rozmiar. Posiadają one jednak wskaźnik ABEC, który będzie określał jakość materiałów oraz to jaka będzie precyzja łożyska. Im wyższy będzie wskaźnik tym łożysko będzie również bardziej wytrzymałe i będzie pozwalało również na szybszą jazdę.

Wybranie odpowiednich łożysk i kółek nie będzie więc bardzo skomplikowany, wszystko jest bezpośrednio uzależnione od indywidualnych potrzeb użytkownika oraz tego jaki ma styl jazdy. To najważniejsze, ponieważ od tego może również zależeć bezpieczeństwo w trakcie poruszania się na desce.