loader
Deskorolki

Hoverboard – nowoczesna deskorolka elektryczna

Oglądając zdjęcia z przeszłości, zapewne można natrafić na wiele takich, które przedstawiają dzieci lub nastolatków spędzających wolny czas na jeździe deskorolkami. W tej chwili jazda na desce również jest popularna, a współczesne modele niemal nie przypominają już dawnych – są bowiem bardzo kolorowe, spore, świetnie ozdobione i mają liczne dodatki, udogodnienia. Nie istnieje również tylko jeden typ deskorolki, a wiele – dostosowanych do licznych potrzeb użytkowników. Na przykład któraś umożliwia jazdę po trudnej nawierzchni, a jeszcze inna obrót o 360 stopni. Istnieją również jeszcze nowocześniejsze deskorolki – elektryczne. To tak zwane Hoverboardy, który już zdążyły podbić rynek i które cieszą się olbrzymią popularnością. Jeśli i Ty marzysz o zakupie dla siebie (albo dla kogoś bliskiego w prezencie) podobnego sprzętu, zapewne chcesz dowiedzieć się na jego temat jak najwięcej! Świetnie trafiłeś/trafiłaś – ten artykuł czym jest, jak działa oraz ile kosztuje nowoczesna deska elektryczna!

Hoverboard – zasada działania

Hoverboard to dwukołowy pojazd, którym można wygodnie poruszać się po mieście. Nie musimy wcale jeździć na rowerze, ani autem – możemy wybrać jeszcze ciekawszą opcję. Trwała podstawa posiada również drążek sterowniczy, który ułatwia poruszanie się. Nie trzeba jednak wcale z owego drążka korzystać – możliwe jest bowiem sterowanie jedynie przy pomocy siły nacisku własnych stóp oraz przechylania ciała. Nie trzeba chyba dodawać, że taka jazda daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale umożliwia również ćwiczenie swojego ciała. I to w jakże interesujący sposób! Po postawieniu stopy na wsporniku system łapie kąt nachylenia i automatycznie się uruchamia. Dostosowuje prędkość, kierunek jazdy oraz spoczynek do pracy stóp. Jednocześnie pojazd jest bardzo stabilny i nie trzeba się martwić, że z niego spadniemy. Opanowanie jazdy nie zajmuje wiele czasu, drgania są niemal niezauważalne, a przy tym sprzęt jest bardzo cichy – w odróżnieniu od wielu innych mechanizmów i pojazdów, z którymi mamy na co dzień do czynienia.

Hoverboard – zasady jazdy

Sprzęt uruchamia się samoczynnie, gdy tylko na nim staniemy. W zależności od tego w jaki sposób ustawimy stopy, taki ruch wykona cały mechanizm. Na przykład skręt w lewo to odchylenie prawej stopy w prawo, a kręt w prawo to odchylenie lewej stopy w lewo. Jazda prosto jest możliwa, gdy obie stopy znajdą się ustawione w jednym kierunku itp. Trzeba kilku dni, żeby opanować cały proces, jednak po tym czasie wszystko będzie intuicyjne. A ile kosztuje sprzęt? Wszystko zależy od konkretnego modelu oraz jego możliwości. Nie są to jednak niestety tanie urządzenia, dlatego przy ich zakupie trzeba się przyszykować na nieco większy wydatek.