loader
Deskorolki

Zasady wybierania deskorolki – sprawdź jak kupić!

Deskorolki kiedyś były wielkim przebojem wśród młodzieży – i wcale nie wyszły z mody! W tej chwili mamy oczywiście dostęp do tych jeszcze nowocześniejszych, pełnych przeróżnych dodatków i wyglądających naprawdę zjawiskowo. Nic dziwnego, że tak wiele osób ma problem po wejściu do sklepu sportowego – po prostu nie wiedzą na jaką deskorolkę najlepiej się zdecydować! Jeśli i Ty rozważasz w tej chwili dostępne jej rodzaje, zastanawiasz się czy patrzeć przede wszystkim na wygląd, czy też na inne parametry (tylko jakie?), ten tekst jest dla Ciebie!

Dopasowana do okoliczności

Deskorolka to jeden z tych sprzętów, który musi być dostosowany ściśle do konkretnej osoby. I chodzi nie tylko o to, jaki kolor czy wzór został na nią naniesiony. O wiele bardziej znaczące są inne rzeczy – na przykład to jaka jest waga konkretnej osoby, albo to do czego będzie używać deskorolki. Te sportowe są zupełnie inne niż te rekreacyjne, a są i takie, które pozwalają na przykład na wygodny, szybki obrót o 360 stopni! Jeśli zatem ktoś marzy o własnej desce po to żeby wykonywać nią przeróżne akrobacje, będzie musiał nieco bardziej się pogłowić nad wyborem niż taka osoba, która po prostu chce deskorolką jeździć – ale nie zamierza się popisywać.

wybór deskorolkiRodzaje deskorolek

Jeśli pragniesz wybrać deskorolkę dla siebie, zastanów się najpierw który jej rodzaj będzie Ci najbardziej odpowiadać. Klasyczne wersje mają 4 kółka i 8 łożysk. Jest to typ najbardziej uniwersalny. Jeśli ktoś nie ma szczególnych oczekiwań względem deski, powinien zainwestować właśnie w taką – a dopiero kiedy wszystkiego się już nauczy przerzucić się ewentualnie na inne. A co jeszcze jest do wyboru? Fiszka (Fishboard), która cechują się niewielkimi rozmiarami i z tego względu nadaje się do jazdy miejskiej. Z pewnością przypadnie również do gustu dzieciom, które łatwiej i szybciej nauczą się na niej jeździć. Cruiser to zaś dłuższa deska, która pozwala pokonywać nieco trudniejsze nawierzchnie. Jeśli ktoś gustuje w zjazdach z górek i w rozwijaniu wielkich prędkości, najlepiej poczuje się jeżdżąc deską typu Longboard. Typ Waveboard umożliwia zaś surfowanie na lądzie. To właśnie ta deska pozwala na wykonanie obrotu o 360 stopni. Istnieje jeszcze deskorolka elektryczna, wyposażona w 2 koła, masywną konstrukcję oraz silnik. Taka deska to teraz prawdziwy hit - może warto więc nabyć dla siebie właśnie nią?

Budowa i wymiary

W trakcie zakupu należy zwrócić uwagę na budowę deski oraz na jej wymiary. Deska musi być dostosowana do wielkości osoby, która będzie się nią poruszać. Im szersza deska, tym większa też jest jej stabilność. Jeśli zatem ktoś dopiero zaczyna, powinien kupić szeroką deskę. Zapewne uniknie w ten sposób wielu nieprzyjemnych wypadków.