loader
Deskorolki

Konserwacja longboardu

Posiadanie longboardu to dość duża odpowiedzialność, ponieważ o taki sprzęt trzeba dbać. Warto więc decydować się na regularne przeglądy oraz solidne czyszczenie, dzięki czemu przedłuży się żywotność takiego urządzenia. Oto kilka najważniejszych zasad, którymi należy się kierować, gdy posiada się w swoim zbiorze longboard:

  • należy pamiętać o tym, aby nie przechowywać go na słońcu. Wtedy deska może się odkształcić,
  • nie można pozostawiać deski na zewnątrz przez bardzo długi czas. Wtedy zagrozić może jej np. niespodziewana ulewa. Poprzez namoczenie deska ulega zniszczeniu,
  • należy co jakiś czas smarować łożyska kół i bardzo dokładnie je czyścić,
  • należy korzystać jedynie ze sprawdzonych smarów, a nie z jego zamienników (np. z wazeliny). Tylko smar zapewni desce dobry poślizg i ochronę przed tarciem,
  • czyścić urządzenie powinno się miękką i wilgotną szmatką.

Co należy wiedzieć o longboardzie?

Przed zakupem longboardu warto zastanowić się nad kilkoma najważniejszymi aspektami, aby decyzja o zakupie tego sprzętu była rozsądna i przemyślana. 

Jazda na takiej desce jest dość trudna, trudniejsza od jazdy na tradycyjnej deskorolce, więc użytkownik musi się zastanowić nad tym, czy sobie z tym poradzi, najlepiej przetestować deskę w sklepie.

Longboard jest stosunkowo bezpieczny, chociaż wszystko zależy od poziomu umiejętności użytkownika. Im wyższe umiejętności tym jazda jest bezpieczniejsza i dużo bardziej komfortowa.

longboard

Longboard w opinii wielu użytkowników jest dużo lepszy od tradycyjnej deskorolki. Można dzięki temu urządzeniu pozwolić sobie na ciekawe manewry. W porównaniu z rolkami opinie są bardzo zróżnicowane, ponieważ są to dwa różne sprzęty i każdy ma swoje indywidualne preferencje. Niektórzy uważają też, że jazda na longboardzie przypomina jazdę na snowboardzie. Jest w tym dużo racji. Longboard nie wymaga jednak od użytkowników kosztownych wyjazdów w góry.

Ludzie zastanawiają się też nad tym, czy lepiej zakupić longboard czy też waveboard. Longboard to dłuższa i nowocześniejsza deskorolka. Waveboard jest odmienną konstrukcją i posiada zaledwie dwa koła, przez co trzeba charakteryzować się lepszą koordynacją ruchową. Dzięki wavoeboardowi można pozwolić sobie jednak na dużo większą ilość trików. Wybór jest dość trudny, wszystko zależy od tego, do czego chce się konkretnie wykorzystywać deskę.

Jakie akcesoria są potrzebne do longboardu?

Do longboardu potrzebnych jest kilka akcesoriów. Przede wszystkim przyda się w tym zakresie odzież sportowa, ale też ochraniacze, aby zabezpieczyć się skutecznie przed ewentualnymi upadkami. Dobrym wyborem będą longboardy z napędami i hamulcami. Można mieć wtedy nad taką deską większą kontrolę i poruszać się nią dużo bezpieczniej niż do tej pory. Wszystko zależy jednak od tego, jakim konkretnie budżetem finansowym dysponuje zainteresowana osoba. Im więcej ma się pieniędzy, tym lepszą deskę można sobie kupić.