loader
Fiszki

Ceny fiszek

Fishki (lub fiszki albo plastikowe cruisery) cieszą się ostatnimi czasy niesłabnącą popularnością. Są to małe, przypominające deskorolki deseczki, zrobione z winylu i występujące w przeróżnych kolorach. I choć można je dostać w wielu miejscach - nie tylko sklepach sportowych - i na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, to wciąż pozostaje zagwozdka: którą wybrać by w pełni cieszyć się jazdą?

Oryginalne fiszki

Choć niewiele osób może sobie z tego zdawać sprawę Fiszka to polski produkt polskiej firmy, która w 2011 roku zdecydowała się przywrócić na rynek te poręczne deskorolki, które królowały w latach 80. Firma produkuje je w wielu kolorach i wzorach (również tych mało zwyczajnych jak np. fosforyzujące), wciąż powiększa swój asortyment, wspierając nawet polskich artystów, we współpracy z którymi stworzyła linię fiszek okraszonych ich twórczością.

Marketowe fiszki

Kwestią czasu było pojawienie się naśladowców fiszek i tak też się stało. Produkowane są masowo przez inne firmy, sklepy sportowe, ale można je też dostać w zwykłym dyskoncie już za niewielką cenę, bo ok. 60 zł za fiszkę. Jakość ich niestety umywa się do tych oryginalnych, choć z wyglądu są łudząco podobne. Kwestie wątpliwej jakości widać zarówno na blacie (który zwyczajnie jest ze zbyt miękkiego tworzywa, co powoduje trwałe odkształcenia), jak i na łożyskach (te z kolei kręcą się dużo wolniej, są słabej jakości i się rozlatują) oraz kółkach (słaby materiał uniemożliwiający płynną jazdę) i trakach, które są mniej skrętne (a przecież chodzi o to, by fiszka była "zwinna"). Oryginały potrafią wytrzymać wagę osoby nawet i stu kilogramowej (nie mówiąc już o wytrzymałości po przejechaniu fiszki przez samochód), czym niestety nie mogą się poszczycić "marketowi" naśladowcy. A przecież nie kupuje się fiszki tylko po to, by leżała w domu, ale żeby móc się na niej swobodnie poruszać, zachowując przy tym pełen komfort i radość z jazdy.

zakup fiszki

Podobna cena fiszek w innych firmach

Firmy dedykowane produktom typu skate, longboard czy surf również wykorzystały okazję na powrót małych, zwinnych deseczek. I choć pod względem jakości wypadają całkiem nieźle nawet w porównaniu z oryginałami, to cenę mają również zbliżoną, a niekiedy nawet i wyższą, gdy w rachubę wchodzą produkty z zachodu. A już na pewno wypadają o niebo lepiej niż słabej jakości marketowi koledzy, nie wspominając o znacznie lepszym komforcie jazdy. 

Do wyboru, do koloru. Nie sposób sprawdzić każdej firmy z osobna, warto zatem poświęcić trochę czasu na poszukiwania tej odpowiedniej, poczytać opinie i sprawdzić modele osobiście - w sklepie. Warto też wesprzeć lokalny, polski rynek, w końcu są to produkty oryginalne, wysokiej jakości, które na pewno nie zawiodą.