loader
Fiszki

Jaki Fishboard kupić dziecku? Na co zwrócić uwagę przy zakupie fiszki?

To jaki Fishboard wybierzemy zależeć powinno w głównej mierze od naszych upodobań. Głównie należy się zastanowić nad tym jaką wielkość będziemy preferować. Czy wolimy mniejszą i bardziej kompaktową, czy większą deskę. Najchętniej kupowane są Fishboardy o rozmiarach od 22 do 23 cali.

Szerokość

Niektórzy twierdzą, że ma ona dużo większe znaczenie niż długość. W przypadku Fishboardów przyjmuje się, że standardowa szerokość powinna mieć około 6 cali. Jeżeli ma się stopę większą niż rozmiar 43 można pomyśleć nad nieco szerszą deską. Jeśli natomiast buty jakie nosimy odbiegają od normy w drugą stronę, można zainwestować w węższy Fishboard. Generalnie im szersza będzie nasza zabawka, tym wolniej będzie reagowała na skręty.

Materiał decku

Najczęściej spotykanym materiałem, z jakiego wykonuje się Fishboardy jest tworzywo sztuczne. Jest bardzo elastyczne jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Daje też możliwość nakładania najróżniejszych grafik na swoją powierzchnię. Największą korzyścią płynącą z takiego materiału jest fakt, że wykonane z niego deski są lekkie.

fiszka dla dziecka

Jak dobrać Fishboard dla dziecka?

Generalną zasadą, jaką powinniśmy się kierować przy zakupie fiszki jest wzrost i waga jej użytkownika. Im jest się wyższym tym większą deskę powinniśmy posiadać. Nie oznacza to jednak, że dla wysokich osób pozostają jedynie longboardy. Nie trzeba bowiem rezygnować z kompaktowych desek, które można dostosować do każdej postawy. Najpopularniejsze rozmiary Fishboarów to 22 cale, 22,5 cala i 23 cale.

Fishboard czy klasyczna deskorolka? Co lepsze dla dziecka?

Tutaj wybór uzależniony będzie od przeznaczenia deskorolki. Jeżeli chcemy wykonywać na niej przerozmaite ewolucje, poruszać się zazwyczaj jedynie po skateparku i nie zależy nam na wadze, to powinniśmy wybrać klasyczną deskorolkę. Jeżeli natomiast deska posłuży do poruszania się po mieście, a na pierwszym miejscu postawimy sobie kompaktowość i lekkość, zdecydujmy się na fishboard.

Fishboard czy longboard?

Podobnie jak w dylemacie powyżej, wybór uzależnimy od przeznaczenia deski. Fishboard nada się świetnie do tego, aby z nim podróżować. Można go schować do plecaka, czy też po prostu nieść w rękach. Jest bowiem bardzo lekki i ma poręczną budowę. W przypadku lognboardu jest już nieco trudniej. Nie uda nam się swobodnie przemieszczać po zatłoczonych ulicach miast. Świetnie sprawdzi się jednak na stromych zboczach podczas szybkich zjazdów. Ich głównym przeznaczeniem są specjalne tory do jazdy, co skutkuje tym, że ciężko się nimi manewruje.

Głównymi cechami na które powinno się patrzyć podczas wyboru fiszki będą jej rozmiar, a także przeznaczenie. Warto też zwrócić uwagę na swoje gabaryty i nie przesadzać z krótką długością deski