loader
Deskorolki

Deskorolka kompletna a deskorolka składana

Deskorolki to urządzenia niewątpliwie niezwykle popularne. Tak było dawniej i tak jest również obecnie – można spotkać wiele nastolatków, dzieci, a nawet osób dorosłych, które w tej chwili korzystają z możliwości poruszania się na nich. To znakomity sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, albo też na szybsze dotarcie do jakiegoś miejsca. To również możliwość ćwiczeń na świeżym powietrzu, a zatem i kształtowania własnego ciała. W tej chwili w sklepach można znaleźć naprawdę różne rodzaje deskorolek, dlatego wiele osób naprawdę nie wie co wybrać. Zwłaszcza jeśli chodzi o te nowoczesne modele można odczuć lekki ból głowy, gdy ktoś pokazuje nam w sklepie co jest dostępne. Są osoby, które nieco bardziej znają się na typach deskorolek, ale i tak maja problem z podjęciem decyzji która jest lepsza – na przykład ta składana, czy też raczej ta kompletna? Jeden i drugi typ posiada swoich zwolenników oraz swoich przeciwników! Warto zatem dowiedzieć się na ten temat więcej i wybrać to, co najlepsze!

Gdzie kupować deskorolkę?

Zanim przejdziemy do dokładnego opisania różnic i podobieństw między jednym a drugim rodzajem, musimy zastanowić się nad tym gdzie w ogóle kupować! Nie można liczyć na to, że gdzieś na targu znajdziemy solidny, wytrzymały model – zwłaszcza ten składany. Dlatego bez względu na to co ostatecznie wybierzemy kupujemy deskorolki w sklepach specjalistycznych, sportowych, albo ściśle zajmujących się właśnie tą branżą. Sklepu mogą być stacjonarne, bądź internetowe – w tej drugiej opcji możemy nawet nieco zaoszczędzić, wybierając najlepszą z ofert dzięki możliwości ich porównania.

jaką deskorolkę kupić

Składana czy kompletna?

Jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z jazdą na deskorolce, z pewnością lepiej postąpi, gdy wybierze tą fabryczną, gotową. Taka kompletna deskorolka umożliwi mu szybszą naukę jazdy – a to podstawa do późniejszych eksperymentów. W dodatku deskorolka kompletna jest w większości przypadków nieco tańsza niż wersja składana – a to również ma spore znaczenie. Jeśli dopiero zaczynamy, nie wiemy jeszcze jak nam będzie szkła nauka i czy w ogóle nam się spodoba ten sport – dlatego inwestycja w droższą deskorolkę składaną na pewno nie jest zbyt logiczna.

Deskorolka składana to zaś deskorolka, którą samodzielnie można kompletować. To zabrzmi śmiesznie, ale naprawdę możliwe jest jej samodzielne złożenie – należy tylko skompletować wszystkie podzespoły, upewniając się, że są one najwyższej jakości. W ten sposób powstaje ostatecznie właśnie taka deskorolka, o którą nam chodzi – świetnie dostosowana do swojego właściciela, jego potrzeb oraz możliwości. Deck, grip, trucki, kółka – to wszystko elementy, które trzeba mieć. Należy również skompletować gumki, łożysko oraz śruby montażowe. Jak widać, należy zaopatrzyć się we wszystkie dostępne elementy, składając swoja deskorolkę od podstaw.