loader
Deskorolki

Deskorolka do 100 złotych – czy warto taką kupić?

Deskorolki to bardzo popularne sprzęty sportowe – dzięki nim można nie tylko miło spędzić czas, lecz również kształtować swoją sylwetkę oraz szybciej dotrzeć w jakieś miejsce. Jazda na deskorolce to sama w sobie olbrzymia przyjemność, chociaż oczywiście należy najpierw poświęcić nieco czasu na naukę. Ci, którzy jeszcze nie wiedzą czy podobna rekreacja im się spodoba, nie chcą wydawać zbyt dużo na zakup deski. Podobnie ci, którzy dopiero zamierzają się uczyć i nie wiedzą czy uda im się opanować jazdę. W sklepach są i takie deskorolki, które można zakupić za mniej niż 100 złotych. Dla wielu osób jest to prawdziwy cud – i chętnie je kupują! Dla innych zaś sprawa wygląda podejrzanie i mają pewne opory. W tekście wyjaśniamy więc czy warto zakupić deskorolkę za cenę, która nie przekracza 100 złotych, albo wokół nich oscyluje. Czy taki zakup to dobry pomysł?

Deskorolki do 100 złotych

Deskorolki można znaleźć w naprawdę różnych cenach. Nie zawsze jednak koszt zakupu idzie w parze z rzeczywistą solidnością i możliwościami. Czasem płaci się za sam wygląd, albo za producenta. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem nie jest konieczne wydawanie kroci na deskę – dlatego swobodnie mogą wybrać produkt, który kosztuje około 100 złotych. Choć niektórym będzie się to wydawało niemożliwe, w sklepach jest cała masa produktów, których cena nie przekracza 100 złotych – jest więc w czym wybierać.

deskorolka do 100 zł

Jaka deskorolka za 100 złotych?

W sklepach można nabyć wiele różnych deskorolek, których cena jest niższa niż 100 złotych. Żeby jednak zdecydować się na najlepszą – taką, która będzie odpowiadać konkretnej osobie – należy wybierać z głową. Co jest najważniejsze?

1. Dostosuj do upodobań i wieku – można nabyć deskorolki klasyczne, fiszki, waveboard i inne. Rodzajów jest mnóstwo, a różnią się ledwie szczegółami czy konkretnymi dodatkami. Na przykład jeśli jazdy na desce będą się uczyć małe dzieci, lepiej żeby wybrały właśnie fishboard, ponieważ to deski krótsze, lepiej dostosowane do ich wzrostu. Wymiary są zresztą również ważne z uwagi na późniejsze przechowywanie sprzętu.

2. Wybierz dobrą markę – fakt, że deska będzie tania, nie oznacza automatycznie, że trzeba wybierać jakąś niepewną markę, ponieważ mnóstwo dobrych producentów wprowadza na rynek deskorolki w niskich cenach. Warto szukać między innymi SMJ Sport, NILS Extreme, Meteor, Spokey, WORKER, Axer i wielu innych firm.

3. Zwróć uwagę na maksymalne obciążenie – każda deska posiada maksymalne obciążenie. Jeśli będzie ono zbyt małe, deskorolka przeznaczona jest jedynie dla dzieci. Dlatego warto sprawdzać takie rzeczy.

4. Wybierz design, który najbardziej przypadł Ci do gustu – istnieją naprawdę różne deskorolki i różne upodobania, więc każdy znajdzie kolor czy wzór, który najlepiej odzwierciedli jego temperament.